KONSERWACJA, UTRZYMANIE RUCHU

KONSERWACJA

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 grudnia 2000 roku „o dozorze technicznym” oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego (Dz. U. Nr 193, poz. 1890) urządzenia dźwignicowe muszą być objęte konserwacją przez osobę posiadającą uprawnienia nadane przez Organ Dozoru Technicznego.

Obowiązek konserwacji urządzeń dźwignicowych wynika nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również z odpowiednich przepisów.
Dobra i rzetelna konserwacja to gwarancja satysfakcji użytkowników, którzy mogą polegać na niezawodności i bezpieczeństwie pracy swoich urządzeń.
Nasza firma specjalizuje się w utrzymaniu ruchu wszelkich urządzeń transportu bliskiego jak: dźwigi (windy), schody ruchome, suwnice, żurawie, dźwigniki i inne.
Konserwacja prowadzona jest pod ścisłym nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wymogami naszych klientów.
Postęp technologiczny wdrażany w urządzeniach dźwignicowych, wymaga od konserwatorów wysokich kwalifikacji.
Dlatego warto powierzyć utrzymanie ruchu, przeglądy, naprawy tych urządzeń, wyspecjalizowanej firmie której atutami jest:

  • bogate doświadczenie
  • wymagane uprawnienia
  • magazyn z szerokim asortymentem części zamiennych
  • utrzymanie stałego pogotowia technicznego

UTRZYMANIE RUCHU

Utrzymaniem ruchu nazywamy wszelkiego rodzaju działania i procesy realizowane w ogólnie pojętym zakresie, mającym na celu zapewnienie ciągłości pracy dźwignic i innych urządzeń związanej z procesami produkcyjnymi zakładów, linii technologicznych, magazynów itd.
W ramach nowoczesnego utrzymania ruchu możemy wyodrębnić najważniejsze cele, które są realizowane przez ekipy zajmujące się utrzymaniem ruchu. Klient korzystając z usług naszych ekip utrzymania ruchu może liczyć na:

  • konserwacje, remonty, przeglądy maszyn i urządzeń
  • bieżące usuwanie awarii oraz dbanie o prawidłowe działanie maszyn
  • zarządzanie gospodarką części zamiennych i dbanie o optymalny stan zapasów
  • zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i środowiska pracy
  • maksymalizacja efektywności i wydajności procesów wytwórczych

Głównym celem na jaki stawia firma w aspekcie utrzymania ruchu, to zapewnienie płynnej realizacji zleceń produkcyjnych poprzez utrzymywanie dostępności i pracy maszyn na jak najwyższym poziomie.
Sprawne funkcjonowanie tego czynnika produkcji jest jednak możliwe tylko dzięki odpowiedzialnemu nadzorowaniu wielu obszarów jednocześnie.
W tym celu posługujemy się odpowiednio dobraną strategią utrzymania ruchu, która pozwala realizować działania nie tylko o charakterze szybkiego usuwania usterek, ale są to również działania o charakterze profilaktycznym i przewidującym.